Хустський замок

Історія Хуста тісно пов'язана з замком, від якого нині залишились лише живописні руїни. Будівництво деревяної фортеці для захисту кордонів, приборкання переможених русичів та охорони соляного шляху розпочалося на цьому місці близько 1090р., за правління короля Ласло I Святого (р.п.1077-1095) і тривало до 1191р. за правління Бейли ІІІ (р.п.1172-1196). Є дані, що дата 1191 р. була висічена на камені серед руїн замку, тому історики вважають її роком завершення одного з перших етапів будівництва фортеці.



Зведення фортеці обернулася для мешканців найближчих поселень десятирічною повинністю. Чоловіки, жінки та діти в руках виносили каміння на вершину гори.

У 1242 р. фортеця та місто були зруйновані татарами. За угорськими хроніками в цей період фортеця належала воєводі Хусту. У 1318 р. форпост було відновлено. Слід зазначити, що перебудова замку для посилення та удосконалення його обороноздатності велась постійно.

З 1445 р. і до кінця 15 ст. в замку господарювали комендант-жупан Петер Зовеї, жупан Янош Кендереш Маловмізі, граф Імре Заполяї, король Матяш Гунядї І Корвін, королева Беатріс Арагонська.

Починаючи з 30-х рр. 16 ст. і до кінця 17 ст. місто разом із замком побувало у володіннях трансільванських князів, імператора Фердинанда I, генерала Георга Баста, Іштвана Бетлена і врешті стало частиною австрійської імперії.

Ні татарська орда хана Гірея в 1594 р., ні польське військо на чолі з князем Любомирським в 1657 р., н і турецьке військо в 1661-1662 рр. не змогли взяти фортецю. Станом на 1669 р. для оборони Хустського замку було задіяно 50 гармат, 3 тисячі ядер, кілька тонн пороху, а круті схили Замкової гори та подвійні оборонні мури робили неможливим штурм замку одночасно з усіх сторін.



***********
Дивитись дуже багато про Хустський замок тут
***********

В цілому Хустський замок та і сам Хуст дався дуже тяжко, якесь дивне місто і якась доволі странна історія, на мою думку.

Коментарі